Niech Twój wysiłek…


Dadi Janki: Niech Twój wysiłek będzie pełen słodyczy…

6 listopada 2012, Gyan Sarovar
W jaki sposób można zdobyć wszystkie stopnie w czterech przedmiotach :wiedzy, jodze, dharnie i usłudze? Jeśli chcesz zdać we wszystkich 4 przedmiotach to zobacz swoje myśli, słowa i czyny. Myśli są subtelne, jakie są myśli takie są nasze słowa. Śpiewano taką piosenkę: O duszo, mów słodkie słowa. Czyjeś słowa mogą stać się słodkie dzięki naszym myślom… Jeśli chcesz zdać we wszystkich czterech przedmiotach to trzeba utrzymać cel. Stabilność zaczyna się na poziomie myśli. Widzieliśmy, jak stabilne były intelekty Mamy i Baby. Każdy z nas może zrobić, tyle wysiłku, ile chce. Nikt nie może zatrzymać nikogo. Musi być odwaga. Baba może pomóc duszy, która ma odwagę.

Kiedy ja naprawdę rozumiem, że moim Ojcem jest Najwyższa Dusza wtedy powstaje upojenie. Słuchamy wiedzy poprzez nasze uszy, ale serce jest tym które tę wiedzę lubi. Kiedy dusza wdraża sobie czystość dzięki sile Boga, a także poprzez uświadomienie, zachodzi wielka zmiana. Istnieje ogromna różnica pomiędzy czystością, a nieczystością. Jakie są wizja, słowa i działania kogoś, kto jest nieczysty ? Jakie są wizja, słowa i działania kogoś, kto jest czysty? One będą całkowicie napełnione duchową miłością i duchowością.

W twoich wysiłkach, niech będzie taka słodycz, że nie pojawia się uczucie wkładania w to siły To znak wiedzy i jogi. Twarz ujawnia, czy dusza ma wiedzę i jogę. W tym zawarta jest ogromna usługa dla ciebie, poczujesz, że wszystko jest łatwe.

Musimy być elastyczni … Jest ogromna korzyści z bycia elastycznym. Osoba, która jest elastyczna będzie obecna, gdy jest potrzeba w usłudze. Jeśli ktoś ma dharnę i wnosi ją do usługi to taka dusza otrzymuje siłę od Baby i usługa staje się sukcesem. Jeśli ktoś nie ma dharny a więc nie doświadcza siły od Baby, to jaki będzie wyniki takiej usługi? Muszę używać mojego czasu w sposób wartościowy, a moje słowa powinny być takie że inni o nich nie zapomną.

Siedemdziesiąt pięć lat temu Brahma Baba położył podwalinę usługi. Kiedy przyjechaliśmy do Mount Abu, Baba zostawał tylko z garstką, a nas wysłał na obsługę. W Bombaju Dadi chodziła nad morze, brała zdjęcia drzewa i cyklu, a ludzie przychodzili i słuchali wyjaśnień. Chodziliśmy do świątyń Lakszmi i Narayana …wszędzie chodziliśmy na piechotę, tak aby zaoszczędzić pieniądze i Baba był bardzo szczęśliwy, że wszystko robiłyśmy w sposób ekonomiczny. Tak wiele siły było w tej usłudze. Otrzymaliśmy tyle siły od Baby, a ta siła jest nadal dostępna dla wszystkich.Baba powiedział nam, żeby nigdy nie powiedzieć komuś, kto przyszedł, że nie mam teraz czasu . Jeśli ktoś idzie do sklepu późno w nocy to jest on obsłużony. On może mieć tylko wtedy czas, aby przyjść do sklepu, mimo wszystko, jest on klientem. Jest to także wielki biznes.

W różnych departamentach Madhubanu, jego mieszkańcy wykonują usługę ze spokojem i miłością. Wykonują usługę ze wzniosłymi i czystymi uczuciami. Niektórzy wykonują usługę przygotowania toli z taki wzniosłymi uczuciami, że wibracje można łatwo odczuć …Miłość jest zanurzona w toli… Przygotowują je z miłością.
W rzeczywistości, to prawda, miłość i współpraca sprawia, że w usłudze jest sukces. Na to składa się również jakość prawdy, pokory i słodyczy. W prawdzie nie ma arogancji. Jest pokora i słodycz. Te trzy cnoty automatycznie wykonują usługę. Mamy puścić ego … każdy rodzaj arogancji ciała. To arogancja wnosi cierpienie, a więc musi zostać zabita. Wyjdź poza świadomość ciała i pojawi się pokora.

Istnieje ogromna różnica pomiędzy światowymi ludźmi i nami: jedzenie, picie, ubrania, włosy … Niektórzy uważają, że jeśli nie pójdą do fryzjera to nie będą mogą żyć! Wiele dusz było takimi, ale one były w stanie zmienić się. W rzeczywistości chodzi o przyzwyczajenia , kulturę w jakiej przebywasz i chęć wydawania na to pieniędzy. Mój własny umysł dyktuje wiele rzeczy, które są pomieszane. Wpływ innych powoduje, że jeszcze więcej rzeczy jest pomieszanych. Baba uczy nas byśmy byli bardzo prostymi …W jaki sposób zachodzi przemiana w duszach..to jest cud Baby. Tutaj uczymy się żyć bardzo oszczędnie być eknami (nazwa Jednego). Za pieniądze wydane na posiłek w hotelu można nakarmić pięć osób w domu. Istnieje związek między umysłem, bogactwem i ciałem. Tam gdzie pieniądze są wydawane, tam podąża umysł. Dlatego musimy być Manmanabhav … umieścić umysł w Nim.

Niech mi teraz mój intelekt stanie się satoguni do tego stopnia, że mogę odebrać cnoty. Jeśli jesteś rajoguni lub tamoguni to będziesz widzieć wady i będziesz narzekać …. Wtedy nie możesz oczekiwać, że przyjdziesz w pierwszym okresie złotego wieku. Czy chcesz teraz zarezerwować bilet do złotego wieku? Czy zmienisz zdanie jutro i pozwolisz na to by twój stan zaczął się chwiać? Nie pozwól sobie na ciągłe zmiany i wahania Kiedy twój intelekt jest czysty to nie zadanie jest wykonywane…Proszę przyjmijcie prezent z okazji Diwali, któryDadi daje, niech twój intelekt będzie stabilny, nienaruszalny i nie do zachwiania. Światowa usługa w ten sposób się odbywa. Zostań towarzyszem Baba i wszyscy zobaczą, jak się zmieniłeś … i wtedy cały świat będzie zmieniony.

Om Shanti

Top