Ten, kto ma uczciwe serce jest …

Dadi Janki- 05 listopada 2012 – Om Shanti Bhawan

Ten, kto ma uczciwe serce jest szczęśliwy.

Nie ma takiego miejsca na świecie gdzie panowałby całkowity spokój. Nie ma takiego człowieka, który mógby dać spokój innym. Jednak, istnieją ośrodki Baby wszędzie na całym świecie, a każdy z nich jest oazą spokoju. Spójrz na twarz Brahmy Baby. Zobaczyć jego twarz i twoja twarz będzie taka jak jego. Jego serce jest szczere i czyste i umysł spokojny. Jeżeli nie ma uczciwości, umysł nie może być spokojny i nie może być prawdziwego szczęścia. Jeśli umysł nie jest spokojny to usta będą dużo mówić! Pilnuj aby serce było czyste. Powiedz swojemu intelektowi, aby rozkazał umysłowi aby ten pozostawał spokojny. Wiedza jest przyswajana przez intelekt.

W jaki sposób mogę stać się zdrowy, bogaty i szczęśliwy? Nie pytaj, w jaki sposób możesz stać się taki… To musi się wydarzyć. Muszę takim się stać i muszę stać się takim TERAZ! Po pierwsze, najważniejsza jest czystość. Gdy jest czystość, serce jest czyste i przejrzyste. Jeżeli jest czystości jest także uczciwość. Czystość, spokój, szczęście, miłość i siła. Ale najpierw jest czystość. Kiedy tego słuchasz, to również tego doświadczasz. Gdy ktoś uważa, że jest dzieckiem Boga, jego intelekt staje się tak czysty, tak przejrzysty, tak spokojny, że otrzymuje siłę do wykonywania tego, co Bóg mówi by wykonać. Cokolwiek jest w twoim sercu pojawi się w twoich słowach. Serce, umysł, intelekt, działalność, mowa, wszystko jest połączone. Nasze sanskary także są subtelnie połączone.

Nadszedł czas, aby zakończyć swoje słabości i wdrażać boskie cnoty. Kiedy człowiek ma zalety, jest przez innych kochany. On się uśmiecha! Uśmiechnij się na chwilę i doświadcz jakie masz uczucie! Jeśli twoje serce jest czyste i umysł spokojny to twoja twarz będzie automatycznie uśmiechnięta. Ktoś kto ma czysty intelek będzie obserwować i wchłaniać to, co jest dobre.

Jeśli chcesz doświadczać miłości, szczęścia i spokoju, to najpierw musisz wdrożyć sobie czystość. Nie możesz powiedzieć, że chcesz najpierw mieć miłość. Nie, czystość jest matką. To jest podstawa. Jeśli nie ma czystości, to nie ma spokoju. Jeżeli jest czystość, wtedy pojawi się miłość, szczęście i siła.

Uważaj się za duszę za dziecko Najwyższej Duszy. Uważaj się za dziecko, a poczujesz się upojony! Świat, ciało, relacje – wszystko jest tutaj. Jednak ja mam związek z tym Jednym, który jest ponad. Wchodź w głąb Jednego. Najpierw musi pojawić się miłość do samotności. Wtedy stają się introwertyczny … następnie przechodzę w głąb Jedynego.

Wiedza daje siłę. Najwyższa Dusza daje nam siłę, by chłonąć to, co jest dobre. Intelekt powinien być zanurzony w Jednym ..Dzięki potędze koncentracji, intelekt sprawia, że myśli są zdecydowane. Musimy pamiętać, że Paramdham to ląd spokoju. Baba jest z tego lądu i On przyszedł by zabrać nas tam z powrotem.

Czas i myśli są bardzo cenne. Niech twój umysł stanie się czysty a wtedy zacznie wdrażać sobie wzniosłe myśli. Wtedy staniesz się uosobieniem błogości. Niech to wejdzie do tej świadomości: Jestem prawdą, żywą istota jestem napełniony błogością.

Istnieją trzy aspekty: siła, moc i energia. Jeżeli ktoś jest trochę słaby to potrzebuje nabrać siły. Jeżeli ktoś jest słaby to może nie być w stanie poruszać się samodzielnie. Gdzieś jest przywiązanie. Taka osobanie chce by nic co do niej należy odeszło … Ale … ja jestem duszą, jestem dzieckiem Wszechmocnego Autorytetu.

W życiu bardzo potrzene są trzy rzeczy. Jedna z ich to potęga zadowolenia. Kiedy ktoś jest królewski i prawdziwy to jest zadowolony. Druga to potęga tolerowania. Baba powiedział nam by stać się uosobieniem tolerancji. Jeśli myślę o czymś za dużo, to wtedy staje się to dużym problemem w moim umyśle. Trzecim aspektem jest cierpliwość. Kiedy ktoś jest cierpliwy to nie chwieje się tak łatwo. Dlatego musimy brać te trzy tabletki każdego ranka, cierpliwość, spokój i miłość. Bierz te trzy tabletki, a będziesz miał dobry poranek, dobry dzień i dobrą noc!

Shrimat Boga uczy nas byśmy byli jednym, zjednoczeni w naszych myślach. Skądkolwiek pochodzisz, nie ma żadnej różnicy między nami. Wszyscy jesteśmy jednym. Wszyscy należą do Jednego. Jeden świat, jedna rodzina.

Pilnuj by twoje serce było czyste szczere, miłosierne, silne i szczodre. Baba, który to wszystko daje, wszystko jest tuta dla nas.

Om Shanti

*****

Top